Nyheder

Vi bygger på tillid og tager socialt ansvar

Bo Michelsen A/S på jobmesse i Haderslev

Der var rig mulighed for at fortælle om hvorfor et job hos Bo Michelsen A/S er attraktivt på den afholdte jobmesse arrangeret af Haderslev Kommune. Vi har fokus på tillid, fleksibilitet og nytænkning, ikke bare i samarbejdet med bygherre, rådgivere og entreprenører, men i høj grad også i forholdet til vores ansatte.

Jobmessen gav både mange gode kontakter til nye kommende medarbejdere, og mulighed for at drøfte praktikforløb med kommunens jobkonsulenter så vi i samarbejde kan få flere ind på arbejdsmarkedet.

Hos Bo Michelsen A/S har vi gode erfaringer med at ansætte udsatte borgere, og vi deltog derfor på jobmessen i Haderslev for at være med til at give dem en chance på arbejdsmarkedet.

Læs artikel i JV 

"Bo Michelsens oplæg var lige som det skulle være"

Det gode samarbejde

Alssund Kollegiet i Sønderborg er et af de projekter vi er særlig stolte af. Ikke kun fordi byggeriet er blevet super godt, men særligt fordi samarbejdet med Arkitekterne Blaavand & Hansson, LINK Arkitektur og rådgivervirksomheden Sweco forløb fantastisk.

Ny medejer ved Bo Michelsen A/S

Vi er utroligt glade for, at Jeppe Markmann Olesen er blevet medejer af Bo Michelsen.

Jeppe har været en nøglemedarbejder hos os i mange år og har i løbet af de sidste tre år været med til at trimme og styrke virksomheden – og ikke mindst til at lægge den strategi, der skal bringe os ind i fremtiden.

Vi tror nemlig på ejerskab, samarbejde og på, at godt håndværk aldrig går af mode.

Læs artikel hos Building Supply

Stort kontorbyggeri med fokus på kvalitet og enestående murerarbejde!

Kontordomicil ved sydhavnen i Aabenraa

Så er vi for alvor kommet i gang i Aabenraa, hvor Bo Michelsen A/S har vundet både råhus- og murerentreprisen i forbindelse med Stenbjerg Ejendommes nye kontordomicil på havnen.

Bo Michelsen A/S er, som en af Sønderjyllands største beton- og murerentreprenører, stolte af at være med til at opføre denne ikoniske bygning i vores lokalområde, og vi er glade for, at vi kan være med til at udføre dette enestående stykke murværk med masser af specialløsninger.

I øjeblikket er vi i gang med pæleramningen for det 2000m² store byggeri, og når råhuset er opført påbegyndes murerarbejdet omkring sommerferien.

Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger og statistik.

Cookie- og privatlivspolitik